Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Zeegma
Płać tak jak lubisz w Zeegma

Pomysły na prezent dla wielbicieli zdrowego trybu życia

Pomysły na prezent dla wielbicieli zdrowego trybu życia

W Święta uwielbiamy jeszcze bardziej obdarowywać ukochane osoby prezentami. Choć najbardziej liczy się pamięć i intencje, to lubimy, kiedy podarunek może być praktyczny i spersonalizowany, by sprawił bliskim jak najwięcej radości. Ostatnio coraz więcej ludzi dba o swoje zdrowie – świadomie dobierając produkty żywnościowe, uprawiając sport, czy ograniczając spożywane kalorie i dbając o powietrze. Jeśli wśród bliskich masz takie osoby lub takie, które chcą zacząć, doskonałym pomysłem będzie sprezentowanie im urządzeń, które wspomogą zdrowy styl życia.

Dostarczanie witamin przez cały rok.

Chcąc dbać o zdrowie, powinniśmy pamiętać o tym, by zawsze dostarczać organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Najtrudniej zadbać o to w okresie zimowym, kiedy nie spożywamy aż tak dużo świeżych owoców i warzyw bogatych w witaminy i minerały. Znacznie łatwiej będzie nam je dostarczyć w formie płynu, gdyż wiele różnych owoców i warzyw możemy zmieszać, by powstały smaczne koktajle, smoothie i soki. Sokowirówki mają jednak tendencję do podgrzewania produktów, przez co tracą one swoje wartości.

 

Wyciskarka wolnoobrotowa korzysta z zupełnie innego mechanizmu niż tradycyjne sokowirówki, nie nagrzewając i nie napowietrzając soku, dzięki czemu napój zachowuje wszystkie wartości odżywcze i witaminy. Dodatkowo urządzenie nadaje się również do tworzenia soków z roślin liściastych, ziół, oraz dzięki niemu możemy przygotować też mleko roślinne.

 1. Zeegma Sap — wyciskarka wolnoobrotowa

  299,99 PLN
  Ocena:
  100%

Niektóre z wyciskarek posiadają różne rodzaje sit, przez które wyciskane są owoce i warzywa. Sprawia to, że możemy zadecydować o konsystencji – od rzadkich soków po gęste masy. W ten sposób poszerzona jest funkcjonalność urządzenia, gdyż możesz przygotować dodatkowo sorbety, masę na placki ziemniaczane, czy desery. Powstałą pulpę również możesz wykorzystać – stanowi świetny dodatek do herbat, owsianki, a także można z niej przygotować naturalną maseczkę na twarz!

Wybierając wyciskarkę wolnoobrotową, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje takie jak bieg wsteczny. Zdarza się czasem, że któryś z elementów zablokuje wyciskarkę. Wtedy wystarczy skorzystać z takiego biegu wstecznego, który wycofa produkt i nie trzeba brudzić sobie rąk, by go usunąć. Aby zadbać o środowisko i jeszcze bardziej o swoje zdrowie, warto wybrać też urządzenie, które nie jest wykonane z potencjalnie szkodliwego Bisfenolu-A. W końcu wyciskarka ma nas wspomóc w zdrowym trybie życia! Sprezentowana sprawi dużo radości wszystkim domownikom – można nie tylko od razu napić się świeżego soku, ale także zabrać go ze sobą do szkoły, czy pracy.

Smaczne, beztłuszczowe posiłki

Wiele osób po okresie świątecznym i w związku z nadchodzącym Nowym Rokiem i postanowieniami noworocznymi, lubi wprowadzić zmiany w swojej codziennej diecie. Często idzie to w parze z chęcią pozbycia się kilku nadmiarowych kilogramów. Wtedy jedną z pierwszych rzeczy, które odstawiamy, są smażone potrawy i tłuszcze. Co zrobić, jeśli uwielbiamy takie potrawy i ciężko nam będzie z nich zrezygnować? Znacznym ułatwieniem zdecydowanie będzie korzystanie z frytkownicy beztłuszczowej, w której przygotujesz frytki, kurczaka, pizzę, a nawet babeczki bez użycia tłuszczu! To świetny pomysł na prezent, gdyż jest niezwykle funkcjonalny, a do tego wprowadzi do diety więcej zdrowej żywności.

Frytkownice beztłuszczowe opierają się na technologii Quick Air, czyli cyrkulacji gorącego powietrza. To właśnie dzięki niej posiłki przygotowane w tym urządzeniu zachowują swoje wartości odżywcze, pełnię smaku a do tego są niskokaloryczne. Przygotujesz w niej nie tylko potrawy smażone, ale także pieczone, duszone, czy grillowane. Wiele z frytkownic posiada duży pojemnik na potrawy, dzięki czemu zdrowy posiłek można przyrządzić dla całej rodziny.

Kolejną zaletą frytkownicy beztłuszczowej jest jej wygodne użytkowanie. Wystarczy włożyć jedzenie do pojemnika, dostosować temperaturę i ustawić czas, by przygotować smaczny i zdrowy posiłek. Wiele z tych urządzeń posiada timer, który powiadomi Cię, kiedy danie będzie gotowe. Pojemnik na posiłek często pokryty jest teflonem, dzięki czemu jest niezwykle łatwy w czyszczeniu i nadaje się do mycia w zmywarce.

W trosce o własne ciało

Aby mieć jak najlepszy wgląd na swoje zdrowie, powinniśmy regularnie kontrolować skład swojego ciała, w tym jego masę. Najlepiej, jeśli możemy za jednym pomiarem sprawdzić znacznie więcej parametrów i móc je na bieżąco kontrolować. Waga analityczna to urządzenie, które nada się do takich sytuacji doskonale.

W odróżnieniu od zwykłych wag, wagi analityczne są w stanie pobrać znacznie więcej parametrów i dzięki połączeniu z aplikacją mobilną służą jako doskonały partner w trosce o zdrowie. Niektóre z nich pozwalają na kontrolę aż 17 różnych parametrów – od pomiaru procentu tkanki tłuszczowej, stosunku wagi do wzrostu, poziomu białka w procentach do masy mięśniowej, nawodnienia organizmu, czy biologicznego wieku ciała.

 1. Zeegma Gewit — waga analityczna biała

  69,99 PLN
  Ocena:
  100%
 2. Zeegma Gewit — waga analityczna czarna

  69,99 PLN
  Ocena:
  98%

Dzięki temu, że wagi analityczne współpracują z aplikacją mobilną, możemy skorzystać z pełni możliwości, ustanawiając sobie cele, tworząc raporty, które mogą się przydać nie tylko dla nas samych, ale także w trakcie wizyt kontrolnych u lekarzy, czy trenerów. Świadomość składu własnego ciała pozwala na natychmiastowe wprowadzenie zmian w swoje życie i znacznie bardziej ułatwia jego zdrowy tryb.

Dbając o powietrze w mieszkaniu

Nasze zdrowie nie jest zależne jedynie od produktów, które spożywamy, czy naszego ruchu. Składa się na nie wiele różnych czynników, a na niektóre z nich możemy świadomie wpływać. Jednym z tych czynników jest powietrze w mieszkaniu. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewamy nasze mieszkania, powietrze staje się suche, co może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Aby zadbać o odpowiednie nawilżenie powietrza każdego dnia niezależnie od pory roku, warto skorzystać z nawilżacza. To niezwykle ciche urządzenie, które poza nawilżaniem powietrza, dodatkowo je oczyszcza. Dzięki nim możemy zapomnieć o wysuszonych drogach oddechowych, oczach oraz skórze – odpowiednio nawilżone powietrze zadba o nasze zdrowie. Te najlepsze nawilżacze posiadają wbudowany higrometr, który sprawdza poziom nawilżenia w pomieszczeniu i dostosowuje się do tego, który ustawiliśmy.

Niektóre z nawilżaczy mają też specjalne funkcje, takie jak jonizacja. Jest ona szczególnie przydatna w pomieszczeniach, w których znajdują się sprzęty elektroniczne, które wydzielają dużą ilość jonów dodatnich. Nawilżacz neutralizuje je jonami ujemnymi, dzięki czemu jesteśmy znacznie mniej zmęczeni i dodatkowo wpływa również na jakość snu. Jonizacja powietrza jest szczególnie przydatna dla osób, które borykają się z alergiami.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy spędzamy w domach najwięcej czasu, korzystanie z nawilżaczy powietrza jest szczególnie wskazane. Niektóre urządzenia posiadają też funkcję aromaterapii, dzięki której możemy dodatkowo wypełnić nasz dom przyjemnymi zapachami, wybierając ulubione olejki eteryczne, lub takie, które mają specjalne właściwości prozdrowotne.