Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Zeegma
Płać tak jak lubisz w Zeegma

Jak ułatwić sobie świąteczne porządki?

Jak ułatwić sobie świąteczne porządki?

Można powiedzieć, że świąteczne porządki zaliczają się do corocznych tradycji. Niejednokrotnie większe wydarzenia, takie jak Święta motywują nas do jeszcze dokładniejszego posprzątania domu czy mieszkania. Istnieją jednak urządzenia, które znacząco usprawniają sprzątanie, sprawiając, że o wiele łatwiej będzie nam zadbać o czystość mieszkania nie tylko w czasie Świąt, ale i na co dzień.

Dotrzeć do trudno dostępnych miejsc

Chcąc dokładnie wysprzątać mieszkanie, potrzebujemy odkurzacza, który będzie w stanie dostać się wszędzie, zwłaszcza podczas świątecznych porządków. Wiele z nich zazwyczaj ogranicza przewód i zdarza się, że nie wszędzie możemy sięgnąć i korzystamy z mniej wygodnych środków do czyszczenia. Na szczęście rynek obfituje w odkurzacze, które mogą również działać całkowicie bezprzewodowo. W ten sposób o wiele łatwiej poradzimy sobie z pomieszczeniami, które mają mało gniazdek elektrycznych, lub nie mają ich wcale np. strych czy garaż.

Częstą przewagą tego typu odkurzaczy jest też ich funkcjonalność. Dzięki wielu wymiennym nakładkom możemy go użyć nie tylko do wielu rodzaju podłóg i dywanów, ale też do szczelin, innych trudno dostępnych miejsc, kanap, foteli, a nawet tapicerek samochodowych. Dodatkowo posiadają też zaawansowaną technologię cyklonową, czyli bezworkową, co pozwala w wygodny sposób użytkować z odkurzacza.

Technologia cyklonowa jest również coraz częściej używana w tradycyjnych odkurzaczach przewodowych. Zazwyczaj posiadają one jeszcze większy zbiornik na kurz od odkurzaczy pionowych oraz mają więcej końcówek wymiennych. Co więcej, dzięki wymiennym filtrom oraz specjalnemu czujnikowi, odkurzacz nie przegrzewa się i kontroluje zapełnienie pojemnika na kurz.

Dom, który sprząta się sam?

Nie da się ukryć, że sprzątanie zdarza się, kiedy sprzątanie potrafi zająć sporo czasu. Większość z nas boryka się jednak z problemem, jakim jest znacznie mniej lub całkowity brak czasu na sprzątanie – żyjemy w ciągłym biegu i kiedy już wracamy do domu, znacznie chętniej oddajemy się pasjom, spędzeniu czasu z bliskimi lub zwyczajnemu wypoczynkowi. Kiedy przychodzi czas na sprzątanie, często jesteśmy zmęczeni i ciężko nam się do tego zmobilizować.

Na szczęście roboty sprzątające są coraz łatwiej dostępne! To zbawienie dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na sprzątanie lub zwyczajnie nie przepadają za tą czynnością. Te okrągłe, kompaktowe roboty samoistnie poruszają się po pomieszczeniach, zamiatając, odkurzając, a nawet mopując podłogi. Dzięki wbudowanym zaawansowanym czujnikom doskonale radzą sobie z omijaniem przeszkód oraz potrafią same wrócić do swojej bazy, by rozpocząć ładowanie.

Większość z nich działa w połączeniu z aplikacjami mobilnymi, dzięki czemu mogą wysprzątać mieszkanie nawet wtedy, kiedy przebywamy poza nim. Są też bardzo ciche, dlatego nawet podczas wypoczynku na kanapie, czy w czasie rozmów nie zakłócą naszego spokoju. Dzięki ich niewielkim rozmiarom łatwo możemy je przechować, a do tego są w stanie również wysprzątać przestrzeń pod niejedną kanapą i komodą.

Robot sprzątający sprawdzi się szczególnie dobrze w okresie przedświątecznym, kiedy jesteśmy jeszcze bardziej zajęci gotowaniem i szykowaniem się do obchodów. By nie kolidował nam w naszych domowych obowiązkach, w aplikacji możemy ustawić specjalne wirtualne ściany, które uniemożliwią robotowi wjazd do wyznaczonych przez nas pomieszczeń a także ustawić godzinę, w której ma się rozpocząć sprzątanie. Mając pełną kontrolę nad tym jeżdżącym małym odkurzaczem, możemy doskonale zaplanować inne obowiązki nie przejmując się tym, kiedy znajdziemy czas lub chęci na posprzątanie podłóg.

Dla alergików

Dla osób borykających się z alergiami wysprzątane mieszkanie jest szczególnie ważne. Kurz, bakterie i drobnoustroje mogą negatywnie wpływać na zdrowie i regularne sprzątanie znacznie bardziej ułatwia codzienne życie. Wielkim sprzymierzeńcem mogą się okazać urządzenia sprzątające, które oczyszczają powierzchnię za pomocą pary wodnej.

Mopy parowe za pomocą siły gorącej wody jest w stanie pozbyć się aż 99,7% grzybów, bakterii i innych drobnoustrojów. Tak skuteczna dezynfekcja sprawia, że można zrezygnować z chemicznych środków czyszczących, które mogą być niekorzystne dla zdrowia alergików. Ilość wydobywanej pary u większości mopów można regulować, co pomaga dokładnie wyczyścić nawet te najbardziej zabrudzone miejsca.

Specjalna budowa mopa parowego również znacząco ułatwia sprzątanie. Trójkątna końcówka sprawia, że jest w stanie dotrzeć w nawet najtrudniej dostępne zakamarki. Dodatkowo w zestawach często można znaleźć specjalne nakładki na dywany, dzięki czemu mop nada się do każdego rodzaju powierzchni.

 1. Zeegma Puur — mop parowy

  249,99 PLN
  Ocena:
  100%
 2. Zeegma Draden — ciśnieniowa myjka parowa

  109,99 PLN
  Ocena:
  100%

Mop parowy to nie tylko doskonałe urządzenie dla alergików. Świetnie nada się również dla domów, w którym przebywają małe dzieci. Dzięki doskonałej dezynfekcji bez użycia chemii maluchy będą mogły bezpiecznie bawić się na dywanie i poznawać otoczenie domu. Zwłaszcza w czasie Świąt ciężko odmówić pociechom przebywania na podłodze, by zajrzeć pod choinkę. Dodatkowo to też świetny sprzęt sprzątający dla właścicieli zwierząt, gdyż taki mop dokładnie wyczyści okolice miseczek pupili oraz usunie ślady łap po spacerze, dodatkowo dezynfekując miejsce.

Kurz jednak nie osadza się tylko na podłodze i dla dokładnej dezynfekcji nie wystarczy przetrzeć półek ściereczką. Na podobnej zasadzie co mop parowy działa myjka parowa. To bardzo poręczne urządzenie, które wypuszczając gorącą parę wodną pod ciśnieniem, jest w stanie pozbyć się nawet najbardziej uporczywego brudu.

Główną zaletą myjek parowych jest ich wszechstronność – dzięki wielu wymiennym końcówką sprawdzają się na każdej płaszczyźnie: od blatów i okien, po dywany i tapicerki. Wiele z nich posiada także wąskie końcówki, które wyczyszczą nawet drobne zakamarki i szczeliny. To doskonały pomocnik w codziennych porządkach zwłaszcza dla osób, które cenią sobie nieskazitelną czystość.