Facebook Pixel
Płać tak jak lubisz w Zeegma
Płać tak jak lubisz w Zeegma

Czyszczenie parowe – prawda i mity

Czyszczenie parowe – prawda i mity

 

Czy urządzenia parowe mogą w pełni zastąpić tradycyjne mopy, żelazka i odkurzacze? Na czym polega czyszczenie parą? Czy jest skuteczne i ekologiczne? Pytań jest wiele, a produktów parowych na rynku jeszcze więcej. W poniższym artykule wyjaśniamy po kolei i szczegółowo, jak działają mopy parowe, myjki ciśnieniowe i parownice oraz w przypadku jakich powierzchni sprawdzają się najlepiej.

 

Bakteriobójcza moc pary

Mopy parowe podgrzewają wodę, zamieniając ją w suchą mgiełkę o temperaturze od 80 do 120°C. W wytwarzanej parze jej zawartość waha się na poziomie ok. 5-6%, dlatego urządzenia parowe są odpowiednie do czyszczenia paneli, miękkich tapicerek czy dywanów. Sucha para nie niszczy tkanin i struktury materiałów, a im wyższą ma temperaturę, tym jest bardziej skuteczna w walce z drobnoustrojami. Mop parowy Zeegma Paar osiąga temperaturę wyjściową na poziomie 110°C, usuwając nawet do 99,97% bakterii, wirusów i grzybów, co oznacza nie tylko na dezynfekcję, ale także neutralizację nieprzyjemnych zapachów.  

 

Ekologicznie, czyli bez detergentów

Urządzenie parowe potrzebuje do pracy wyłącznie czystej wody — najlepiej destylowanej lub demineralizowanej, która zapobiega odkładaniu się kamienia i przedłuża żywotność sprzętu. Wodę należy wlać do zbiornika. Warto zwrócić uwagę na jego wielkość – duży pojemnik pozwala na dłuższą pracę, bez konieczności uzupełniania. Jak skuteczne jest czyszczenie parą? To zależy. Mop Paar posiada silnik o mocy aż 1400 W, który wytwarza parę o wydajności 28 g na minutę pod ciśnieniem do 1 bara. Regulacja mocy pozwala na wyczyszczenie delikatnych, jak i bardzo zabrudzonych miejsc, takich jak kabiny prysznicowe, kuchenki czy grille. 

 

Wielofunkcyjność urządzeń parowych

Bogaty zestaw końcówek pozwala na czyszczenie różnych powierzchni. Do czego przyda się mop parowy? 

 • Do podłóg i dywanów – to podstawowe zastosowanie, które z powodzeniem zastąpi funkcję tradycyjnego mopa i odkurzacza piorącego. Mop parowy szybko odświeży panele lub płytki w sposób bezpieczny dla alergików. Należy jednak uważać z podłogami z naturalnego drewna, które są olejowane lub woskowane – para wodna może naruszyć ochronną warstwę!
 • Do dokładnego wyczyszczenia fug – pozwoli na to specjalna nakładka szczelinowa ze szczotką. W przypadku fug silikonowych należy jednak zachować ostrożność — zbyt duży strumień może naruszyć gumową strukturę uszczelnienia. Dlatego korzystając z urządzenia parowego, należy ustawić najniższą, możliwą moc. 
 • Do piekarnika lub grilla – dysza ze skrobakiem poradzi sobie z uporczywym, tłustym osadem. 
 • Do kanap i foteli – dzięki końcówce z miękkim włosiem można za pomocą mopa parowego wyczyścić delikatny materiał czy tapicerkę w domu lub samochodzie. Możliwość przekształcenia mopa w poręczną myjkę ręczną zwiększa mobilność sprzątania. 
 • Do mycia okien – to szybki i skuteczny sposób na czyste szyby, który sprawdza się wiosną i latem. Szyb nie należy czyścić w ten sposób zimą, ponieważ zbyt duża różnica temperatur może skutkować ich pęknięciem!

 

Parownice do ubrań  

Wygodne prasowanie bez konieczności rozkładania deski? To możliwe! Mobilna parownica Zeegma Handig to urządzenie, które doskonale sprawdza się w domu i podróży. Jest niewielkie i poręczne – z łatwością zmieści się do walizki podróżnej lub plecaka, ale czy zastąpi tradycyjne żelazko? Podobnie jak w przypadku mopów i myjek parowych, to zależy od mocy. W tym urządzeniu zastosowano silnik 1500 W, który, dzięki funkcji SteamPower, wytwarza strumień pary o wydajności 30 g na minutę. Parownica nagrzewa się w zaledwie 40 sekund i jest gotowa do pracy. Nie trzeba zdejmować ubrań z wieszaków, aby je wyprasować, a wysoka temperatura wytwarzanej pary (110°C) zabija szkodliwe drobnoustroje, bakterie i alergeny.

 

Największą zaletą urządzeń parowych jest czyszczenie bez detergentów, które jest ekologiczne, ekonomiczne i bezpieczne dla zdrowia. To rozwiązania zalecane nie tylko dla alergików, ale dla wszystkich tych, którym nieobojętna jest ochrona środowiska. Bogate zestawy końcówek i mobilne rozwiązania sprawiają, że jeden sprzęt ma wiele zastosowań.

 1. Zeegma Paar — mop parowy

  299,99 PLN
  Ocena:
  100%
  Brak w magazynie
 2. Zeegma Draden — ciśnieniowa myjka parowa

  129,99 PLN
  Ocena:
  100%
 3. Zeegma Handig — parownica do ubrań

  149,99 PLN
  Ocena:
  97%